iCena
Napište nám

iCena.eu

Už se vám někdy stalo, že jste v obchodě uviděli zboží, které se vám líbilo, ale než jste ho zakoupili, ověřovali jste cenu z internetu ? Že to děláte běžně, ale nebaví vás zboží hledat ?

 

Často kladené dotazy

iCena ilustrace

Je možné zařadit nový obchod do vaší aplikace?

Ano, zařazení je zdarma !!! Váš e-shop můžete registrovat zde. V případě dotazů pište na info@icena.eu.

Aplikace mi nenašla žádné zboží, je k ničemu. Zkoušel jsem běžné veci jako medvídky har*ibo, pep*i a kinder supri*e.

Ano máte pravdu, v databázi tyto výrobky nejsou a pravděpodobně ani nebudou. Chápeme sice, že je to první věc, kterou doma člověk s čárovým kódem objeví, ale popravdě jaký je praktický přínos? Opravdu budete v obchodech zjišťovat cenu těchto výrobků? Umíme si představit, že aplikaci použiji při nákupu knížky, televize, ledničky, hraček a dalšího zboží a to jsou obchody, které se snažíme prioritně do databáze zařadit. Opravdu nás zajímá Váš názor na aplikaci a nápady na rozšíření funkcionality do přístích verzí, ale nepište nám prosím, že jste nenalezli čárový kod od Matt*ni, máme mnoho takových reakcí, a protože učel aplikace vidíme jinde, na podobné podněty už ani nebudeme reagovat.

Je nutné instalovat novou verzi aplikace, pokud se rozšíří databáze obchodů ?

NE !!! Aplikace používá online databázi, která se rozůstá průběžně. Naše usilí v první fázi směřovalo především na vytvoření aplikace a infrastruktury. Nyní se soustředíme na získávání dat. Databáze se rozrůstá každým dnem.

Potřebuje aplikace připojení k internetu ?

Ano. Aktuální verze potřebuje pro vyhledání zboží připojení k internetu. Pracujeme na aktualizaci, která ukládat nasnímané čárové kódy do mezipaměti bude je možné zpracovat dávkově s časovým odstupem

Je nutné provést registraci uživatele ?

Ne. Registrace je čistě dobrovolná, ale registrovaný uživatel má možnost ukládat nasnímané zboží do zápisníku a později s tímto seznamem pracovat v pohodlí webové stránky zápisník.

Je možné, že čtečka čárového kódu někdy nezaměří celý kód, ale jen jeho část?

Ne. Čárový kod v sobě obsahuje kontrolní hodnotu a dokud čárový kód není přečtený celý a správně, bude se pokoušet program kód znova a znova přečíst. Pravděpodobně jde jen o váš dojem způsobený tím, že v okamžiku načtení kódu, dojde ke zvýraznění pomocí rámečku. Jde pouze o orientační znázornění, aby uživatel věděl, který kód byl přecten například v případě, že je několik kódu blízko vedle sebe.